Kolgata konverents “Kristlasena kõrgkoolis”

Kolgata konverents “Kristlasena kõrgkoolis”

17. oktoobril toimus Kolgata koguduse konverents “Kristlasena kõrgkoolis”, millest võttis osa üle poolesaja kõrgkooli üliõpilase, töötaja ja õppejõu.

Ettekandes “Loovuse jumalik säde” jagas akadeemikust tekstiilikunstnik Anu Raud, kuidas ta on ammutanud inspiratsiooni loodusest ja kuidas on oluline püüda oma loomingusse ja tegemistesse jumalikku sädet. Südamesse läksid tema isa Mart Raua luuletused, mida ta nii loomulikult ettekandesse pikkis.

Konverentsi peakorraldaja Tõnu Lehtsaar rääkis väärtuskogemusest ja väärtuskonfliktist. Enne lõunat jõudsime veel tutvust teha kolme kristliku üliõpilasorganisatsiooniga: Evangeelsete Üliõpilaste Ühendus, Agape Eesti ja Uus Generatsioon.

Maitsvaks lõunaks oli Tiina Unt abilistega valmistanud supi ja koogi! Söögiosadus pakkus võimalusi sõlmida uusi tutvusi ning jagada kogemusi ülikoolis töötamisest.

Päeva teist poolt alustas sisekaitseakadeemia lektor Stella Polikarpus, kes rääkis akadeemilisest liivakellast kristlase elus. Me areneme kõige rohkem raskusi ületades (liivakella kitsam koht). Just rasketel hetkedel kogeme Jumala lähedust.

Programm jätkus põneva diskussiooniga tudengipaneelis, kuidas evangeeliumi kuulutada kaasõppuritele. Arutelu suunas maaülikooli tudeng Siim Kork. Enne õppejõudude paneeli, mida juhtis Kristiina Krabi-Klanberg kunstiakadeemiast, kuulasime kunstilise vahepalana Rael-Astrid Väeri oma luuletusi ette kandmas. Paneel-aruteludes oli palju äratundmist, muuhulgas tõdeti, et teinekord auditooriumi ees seistes või kaastudengitega vesteldes annab Jumal õiged sõnad ja näitab ka, kelle eest palvetada, keda kogudusse kutsuda jne.

Päeva lõpetas jumalateenistus. TÜ tudeng Jarita Rintamäki jagas, kuidas ta veebikeskkonna kaudu usule tuli. Viljandi kultuuriakadeemia direktor Juko-Mart Kõlar rääkis jutluses, kuidas Piiblist võime lugeda diametraalselt erinevaid nõudmisi, kuidas peaksime käituma või elama. Kui inimene kaldub ühte või teise äärmusesse, siis peaks ta püüdma mõõdukam olla. Vastuolud nõudmistes on pigem näilised, mitte tegelikud. Muusikaga teenisid tšellist Marten Meibaum ja pianist Oksana Lohinova muusika- ja teatriakadeemiast. Lauldes “Ma elan ju siin, et Sind austada” sain Püha Vaimuga väga sügavalt puudutatud ning tunne heast konverentsist ja jumalateenistusest jääb saatma pikkadeks aastateks.

Julia Polikarpus, TÜ matemaatika lektor