Jumal pani jõuludeks telgi püsti meie õuele

Jumal pani jõuludeks telgi püsti meie õuele

Jeesuse sünni kohta ütleb Piibel, et Jumal „sai lihaks ja elas meie keskel” (Jh 1:14). Sõna „elas” on tegelikult algkeeles palju kujundlikum: Jumal „pani telgi püsti“ meie keskele.

Telgi ülespanemine seondub meile esmalt millegi ajutisega. Aga Uuest Testamendis ei leia me kusagilt, et „telgi püstipanemine“ oleks midagi ajutist. Näiteks Ilm 21:3 räägitakse uuest püsivast taevast ja maast: „Vaata, Jumala telk on inimeste juures ning tema asub nende juurde elama (püstitab telgi!) ning nemad saavad tema rahvaiks.”

Mida siis tähendab see, et Jumal pani inimeste keskele telgi püsti? See väljendab seda, et Jumal tuleb meie juurde sõbralikult. Ta tahab meiega samal tasandil olla. Ta tahab olla lähedane. Ta tahab meiega vabalt suhelda. Kui sa lähed kuhugi ja ehitad suure palee koos turvataradega, siis see ütleb midagi sellest, mil määral sa usaldad kohalikke ja mil määral sa nendega samastud. Kui sa aga püstitad telgi minu lähedale, siis sa ilmselt tahad kasutada minu dušši ja sööksid aeg-ajalt minuga ühes lauas. Just niiviisi sai Jumal inimeseks. Ta pani inimkonna õuele oma telgi püsti, et meil oleks temaga palju suhtlemist. Jumal tuli elama telki, et me võiksime teda lähemalt näha. Ta väljendas sellega oma sõbralikke kavatsusi.

Soovin jõuluajal usaldavalt sõbralikke kohtumisi Jumalaga! Sealsamas sinu õuel, paari sammu kaugusel sinust, Jeesuse telgis.

Pastor Leho Paldre