Jumala kõnetus:  “Nüüd on sul aeg õppida tundma mind!”

Jumala kõnetus:  “Nüüd on sul aeg õppida tundma mind!”

Pühapäevakooli õpetaja Meeri lõpetab KUSi.

2020 lõpetasin lasteaiaõpetaja õpinguid. Olin just ära saatnud bakalaureusetöö, kui mind tabas auto poole astudes küsimus: Mida edasi teha? Peas keerlesid teiste ütlused “noh, edasi siis magistrisse”, “mida sa edasi teed?”. Tundsin, et too hetk mitte ükski erialane magistriõppe suund mind ei kõnetanud. Järsku tabas mind Jumala kõnetus: „Nüüd on sul aeg õppida tundma mind!“ Istusin autosse ja võtsingi Kõrgema Usuteadusliku Seminari kodulehe lahti. Palvetasin, telefon KUSi kodulehega käes: Jumal, kui see on sinu tahtmine, siis Sina juhi seda teed. Edasi oli kõik nagu valgusfoori rohelises laines: rääkisin pastor Lehoga ja noortejuht Sandriga, kes on Seminariga seotud. Jumal varustas ka vanaema ja koguduse kaudu rahaliselt ning nii sai uuesti alustatud teed, mis just oli läbi käidud mõttega “ei iial uuesti”. Läksin Seminari kindla teadmisega, et Jumal on mu sinna pannud ja tema varustab.

Neli aastat Seminaris on sisaldanud uskumatult palju. Ennekõike oleme saanud kursusekaaslastega üksteist julgustada uurima Jumala Sõna ja Tema teid ning õppida tundma Teda. Seminar ei anna valmis seletusi kirjakohtadele, vaid vahendeid, mis aitavad Jumala Sõna ees olla ning Temal endal seda avada. Oleme saanud julgustust oma koguduses teenimiseks, ettevõtmiste algatamiseks ja juhtimiseks. Loomulikult oleme olnud ka üksteisele toeks avastusi jagades ning üksteise eest palvetades. 

Mina ise olen püüdnud Kolgata pühapäevakoolis kasutada teadmisi, mida olen saanud Seminarist. Samuti olen olnud kaasas nooretöös seminaristi pilgu läbi ja paar korda kõnelenud. Jumal on lasknud läbi Seminari õnnistuseks olla ka teistele liidu kogudustele seminari pühapäevadel. 

Jumalal oli veel väike vimka varuks. Nimelt olin 2020 Kolgata noortelaagris märganud üht noormeest. Esimesel KUSi sessil tabas mind üllatus, kui sain teada, et ta on teisel kursusel. Kolm aastat koos koolis käimist oli aeg, mida Jumal juhtis sedasi, et tänasel päeval on noormees minu kihlatu. Värske vilistlasena on ta olnud lõpuaastal minu kõrval palvetades ja toetades. Tänu Jumalale!

„Looda Issanda peale kõigest südamest ja ära toetu omaenese mõistusele! Õpi teda tundma kõigil oma teedel, siis ta teeb su teerajad tasaseks!” (Õp 3:5-6). See kirjakoht on julgustuseks, et alati õppida tundma Jumalat ja Tema sõna.

Meeri Jakobson