Ülestõusmispühade nädal Kolgata koguduses

Ülestõusmispühade nädal Kolgata koguduses

Ülestōusmispühade nädal tōotab tulla Kolgata koguduses sisukad. Igaüks on teretulnud!

Pühadenädal algab avatud hommikuga “Jumal kutsub”: 24. märtsil kell 11 jutlustab pastor Veljo Kaptein Tallinna Oleviste kogudusest: Mis siis, kui Päästja tuleb teistmoodi, kui oled arvanud – näiteks eesli seljas? Teenistuse lõpus on pikem muusikaosa, kus oleme valmis palvetama sinu vajaduste pärast.

Suurel reedel, 29. märtsil, on vōimalik koguneda Kolgata kogudusehoonesse pidulikule jumalateenistusele kell 11. Küsime, miks on ikkagi nii oluline, et Jeesus suri ristil meie eest? Jutlustab Tartu ülikooli kaplan-nõustaja Tõnu Lehtsaar. Kell 17 algab kirikutevaheline ristitee palverännak Peetri kirikust: Peetri kirik – Uspenski kirik – Katoliku kirik – Kolgata kirik – Luuka kirik – Maarja kirik – Pauluse kirik – Salemi kirik.

Pühapäeval, 31. märtsil, on pidulik jumalateenistus kell 11, kus kuulutame ja tunnistame usujulgelt Jeesuse ülestōusmist. Kristus on tōesti üles tōusnud! Ja kuidas see mulle korda läheb? Jutlustab Kolgata koguduse pastor Leho Paldre. Venekeelne teenistus algab kell 13.

Kuid sellega ei ole päev lōppenud. Ülestõusmispühade pärastlõunal kell 15-17 on kōik – lapsed, noored, täiskasvanud – oodatud osalema suurel munadejahil Toomemäel. Osale üksi, paarikaupa või kogu perega – igaüks saab auhinna! See rahvaüritus on nüüd juba kujunenud traditsiooniks, kus igaüks saab veeta meeleoluka pühapäevase pärastlōuna. Start on Toomemäel avatud kl 15-16, finiš Kolgata kirikus kuni kl 17ni. Seejärel kell 17.15 üldvõitjate väljakuulutamine.

Oled oodatud osalema Kolgata koguduses!