Tark valib sõnu ja seltskonda

Tark valib sõnu ja seltskonda

September toob paljudele elumuutusi. Suuremad muutused on neil, kes ise või kelle lapsed lähevad kooli. Aga ka ilma selleta võib pärast puhkust olla tunne, et vaataks vanadele asjadele värske pilguga, teeks midagi teistmoodi. 

Uued inimesed ja värsked mõtted on paljudel juhtudel õnnistuseks. Aga Jumala sõna annab seejuures nõu: Tark inimene valib, kelle sõnu ta kuulab, millises seltskonnas aega veedab ja mis sõnu ta ise välja ütleb. Sellise mõttega algab Piiblis Psalmide raamat: “Õnnis on inimene, kes ei käi õelate nõu järgi, ega seisa patuste tee peal ega istu pilkajate killas.” Edasi jätkab Piibel positiivse programmiga: “Õnnis on inimene …, kelle rõõm on Issanda õpetus.”

See, mida me kuulame ja kelle keskel aega veedame, mõjutab meie elu kvaliteeti. Need, kes armastavad Issanda õpetust ja Jumala rahva seltskonda, “on otsekui puu, mis on istutatud veeojade äärde.” Aga need, kes kuulavad halba nõu ja veedavad palju aega jumalatus või pilkavas keskkonnas, on lõpuks “nagu aganad, mida tuul laiali ajab”.

Soovin tarkusekuul Jumalalt tarkust valida – nii füüsiliselt kui internetis – jumalakartlikku seltskonda, tarku nõuandjaid ja tasaseid sõnu. 

Pastor Leho Paldre