Aeg puhkuseks ning vaimulikuks kasvamiseks

Aeg puhkuseks ning vaimulikuks kasvamiseks

Ka tänavu toimus juulis Kolgata koguduse laager kõigile armsaks saanud paigas Viljandimaal Nuutsakul. Laagris oli rekordarv osavõtjaid, üle 170, iseäranis palju noori peresid, lapsi ja noori.

Laagri teemaks oli “Üks ihu”. Esinejad ja jutuajamised seletasid lahti arusaamu terviklikust kogudusest, koostoimivast perekonnast, inimese ja looduse koostoimimisest, füüsilise ihu hoidmisest. Hommikuti ja õhtuti jagasid esinejad oma elutarkusi ja usukogemusi, mille järel anti võimalus gruppidesse kogunedes omi mõtteid jagada ja palveosaduses olla. Sai nautida olemist keset loodust, käia jalutamas ja ujumas. Peale meie koguduse esinejate olid tulnud rääkima pastor Otto Aavistu Valgast, Lev Bannikov Pärnu Immaanuelist, abielunõustajatest abielupaar Meelis ja Karita Kibuspuu. Kõige kaugemad külalised olid taas koguduse ammune sõber USAst, pastor Jimmy Smith koos meeskonnaga. Lastele ja juunioridele oli eraldi programm. Laager lõppes pühapäeval ristimisega, kus Lisete Roosimaa ja Maret Saar andsid oma tõotuse järgida Jeesust.

Osalesin perelaagris juba viiendat aastat: kõik laagrid on olnud sisult väga mitmekesised ja aidanud usulisele kasvamisele kaasa. Kuid selle aasta teema kogudusest kui ühest ihust oli kuidagi sügavam ja erilisem. Läbi paljude sõnavõttude ja omavaheliste osaduste jäi selgelt kõlama mõte kogudusest kui terviklikust perekonnast, kus igaüks on üksikult võttes väga erinev, kuid meid liidab üheks ihuks Kristuses soov olla koos, koos toimida, üksteist armastada parema homse Kolgata koguduse ja Kristuse teenimise nimel. “Üks ihu ja üks vaim, nagu te olete ka kutsutud üheks lootuseks oma kutsumise poolest” (Ef 4:4).

Mare Sumberg