Piiblisalmidega munadejaht Toomemäel

Piiblisalmidega munadejaht Toomemäel

Koroonapiirangute ajal sündis idee luua võimalust osaduse jaoks ning peita ülestõusmispühal Kolgata koguduse läheduses asuvale Toomemäele plastikmune, igaühes piiblisalm. Käes on aasta 2023 ning sellest ideest kasvas välja kogu Tartu linna kaasav evangeelne üritus. Suurem osavõtt tähendab ka suuremat panustamist. Suures meeskonnas oli igal oma roll: inimeste tervitamine ja juhendite jagamine Toomemäel, munade peitmine, salmide ja küsimuste tõlkimine, kohviku korraldamine ja viimane (kuid kõige keerulisem) – vastuste analüüsimine ja inimeste vastuvõtt Kolgata koguduse hoones.

Igaüks, kes leidis vähemalt 15 muna, kirjutas õiged vastused ja tõi kontrollimiseks Kolgatale, sai

auhinnaks kaks peotäit komme. Need, kes olid eriti tublid ja agarad, võitlesid peaauhinna eest. Selleks pidi üles leidma võimalikult palju mune ja panema kirja õige vastuse küsimusele. Oli neid, kes kohe alguses tahtsid saada miinimumi kätte ja olid rõõmsad auhinna üle. Oli ka neid, kes viimase hetkeni otsisid 58.-59. muna, et võita peaauhinda. Võitja leidiski kõik 60 vastust üles.

Jumal õnnistas meid päikesepaistelise ilmaga ja ka inimestega, kes tulid kohale ja mängisid hea meelega koos oma laste, sõprade ja tuttavatega. Mis kõige olulisem: nad lugesid piiblisalme ja mõtisklesid Jumala sõna üle, sest küsimusele muudmoodi ei saanud vastata, kui korraks peatuda ja mõelda, mis on õige vastus sellele küsimusele nagu: “Mida Jumal meilt ootab?” või “Milles ja kus on meie lootus?”

Kohtusime nii meie koguduse inimestega kui ka nendega, keda ei tundnud varem. Nii oli meil võimalus võtta inimesi vastu koguduse seinte vahel, kus ootas kohvik ja maitsvad suupisted. Lisaks soojale vastuvõtule jagas pastor Leho Paldre Jumala sõna: “Kes otsib, see leiab!” ja inimestel oli võimalus kuulata, mis on ülestõusmispüha tõeline väärtus – leida ülestõusnud Jeesus Kristus.

Pärast seda, kui pastor oli pidanud palvet kohvikusse kogunenud inimeste eest, kuulutati välja ka võitjaid. Väga meeldiv oli näha ühe pere rõõmsaid silmi, kes olid juba alguses kohal ning suutsid leida kõik 60 peidetud muna. Mõned osalejad olid nii agarad, et leidsid isegi paar eelmisest aastast peitu jäänud muna.

Suur tänu Jumalale, kes on loonud meile võimalusi selleks tegevuseks ja suur tänu igaühele, kes panustas või toetas korraldajaid oma osavõtuga.Piiblisalmidega munadejaht Toomemäel

Arina Shepelev