Kümme lõpetajat said Alfa tunnistuse

Kümme lõpetajat said Alfa tunnistuse

Maikuu tulekuga jõudis lõpule 39. Alfa kursus. Seekord võttis kursusest osa kümmekond osalejat, arutelugruppe oli kolm. Grupijuhtidena tegid kaasa Kadi Haamer, Kadri Seimar, Taavi Palm, Margus Sööt, Glen Herman Guthan ja Siim Kork.

Seekord tegime esimese Alfa-õhtu kõigile avatud õhtuga laiemal teemal „Kas elus on midagi enamat?” Teemat aitasid lahti mõtestada kooliõpetaja Mari Adamson ja bioloog Juhan Javoiš. Selliselt kursuse alustamine oli hea, kuna esimene õhtu moodustas mõnusa sissejuhatuse enne usuliselt kesksetesse teemadesse „Kes on Jeesus?” ja „Miks Jeesus suri?” jõudmist.

Väljasõidu veetsime seekord Suure Reede õhtul ja Vaiksel Laupäeval. Väljasõidu põhiteema oli „Kes on Püha Vaim ja mida Ta teeb?”. Oli vaimulikult hea õhkkond ning osalejatele oli see oluliseks verstapostiks teel Jumala poole. 

Osavõtjaid oli sel korral eri vanuserühmadest, rohkem oli nooremaid osalejaid. Taaskord sai kinnitust see, et enamus osalejaid tulevad Alfa kursusele isikliku kutse peale. Veel parem on, kui esimestel kordadel tullakse kutsutuga kaasa, et harjumine uue kohaga oleks ladusam. Rõõm oli näha osalejate usulist arengut nende 11 nädala jooksul, mis möödusid küll kiirelt, kuid olid meeldejäävad!

Indrek Ridaliste