Õunaõuepäevade abil maailmale valguseks

Õunaõuepäevade abil maailmale valguseks

Õunaõue kohvikud Tähtvere linnaosas toimusid tänavu 17. septembril. Mul on hea meel, et meie kogudus sellest osa võttis. Tean hästi, et paljudele oli see pingutus. Aga asi oli seda väärt. Suur tänu Kadri Seimarile ja Merle Kepile, kes võtsid organiseerijatena vastutuse. Ülendav tunne oli näha nii paljusid panustamas.

Minu ülesandeks oli tervitada külastajaid ja nendega kontakti luua. Vestlustes selgus, et mitmed kohalikud elanikud pole seni julgenud kiriku territooriumile tulla, kuid leidsid sellele nüüd hea põhjuse. Sai jagada kutseid Alfale, rääkida sellest, kes me oleme, ning julgustada inimesi tulema teenistusele. Osa külalisi tutvusid ka meie hoonega. Esmane kontakt kogudusega välikohviku miljöös mõjub kirikuvõõrale inimesele turvalisena. Võib loota, et uuesti meile külla tulla on juba lihtsam.

Koguduse osalemine Õunaõuepäevadel loob palju positiivset ja tekitab elevust. Saab oma talente eri valdkondades rakendada: organiseerimine, transport, kokandus, dekoratsioon, käsitöö, tehnilised oskused, suhtlemine jne. Sellisel üritusel on suur ühendav mõju: me teeme perekonnana koos midagi olulist ja õpime teineteist tundma. Võime lausa üllatuda selles, mis oskused õel-vennal on. Ja peab ütlema, et söögid-joogid olid ülimaitsvad. Võib-olla mõni sai esimest korda proovida müüja rolli. Ma ei välista, et omavahel jagati retsepte ja kokandusalaseid nippe. Suhtlemist oli igatahes palju.

Jeesus ütleb, et tema jüngrid on maailmas valguseks. 17. septembri väliüritus andis selleks võimaluse. Kogudus tegi ennast nähtavaks. Suur tänu kõigile panustajatele. Üritus läks korda! Suur tänu Jumalale ilusa ilma, armu ja õnnistuste eest!

Ilmar Roosimaa