Õunaõuepäevad ühendasid kogudust ja linnaosa

Õunaõuepäevad ühendasid kogudust ja linnaosa

Septembri kolmandal pühapäeval muutus koguduse õu kohvik-pargiks. Peale suure rikkaliku koogivaliku, seljanka, mehiste hamburgerite ja pannkookide, pakuti külastajatele ka müügiks värsket kohapeal pressitud õunamahla, vahvaid triibulisi kaltsuvaipu ja palju muud hingega tehtud kaupa. Kohviku pargi üles seadmisel ja korraldamisel lõid kaasa nii nooremad kui ka vanemad koguduseliikmed Minu jaoks oli see südantsoojendav ja soe kogemus näha, kui kokkuhoidev ja empaatiline meie kogudus on selliste ürituste korraldamisel. Usun, et seda nägi ja tundis ka see suur hulk Tähtvere linnaosa Õunaõuepäevade külastajaid, kes Kolgata koguduse pargikohvikust läbi astusid.Leho Laurend

Osalejate muljed

Marit Roosimaa: “Tore, et meie Õunaõuepäevade kohvikut külastas nii palju inimesi ja mitmed neist ütlesid, et on meie juures käinud ka eelnevatel aastatel”

Tõnu Lehtsaar: “Kaetud laud on Jumala kingitus. Soe supp ühendab inimesi ja ülendab meeli.”

Leho Paldre: “Nii vahva oli olla osa koguduse suurest askeldamisest. Paljud asjad lihtsalt sujusid ühistööna: kes märkas, see tegi.”

Daire Tiigivee: “Hing, kes jagab õnnistust, kosub, ja kes kastab teisi, seda ennastki kastetakse.” (Õp 11:25) Tänukirjakoht kõikidele kaasateenijatele – nii nähtavatele kui nähtamatutele.

Maris Šimko: “Kadri ja Daire olid tublid korraldajad. Meid õnnistati ka ilusa ilmaga. Koogid olid maitsvad. Tore oli näha, kuidas paljud toimetasid, et üritus õnnestuks. Oli tore aeg olla koos kogudusega kui perena.”

Ene Paldre: „Jumala õnnistus läbi ühise toimetamise köögi- ja õuepoolel, vaiksed hetked eestpalve telgis, kõht täis head-paremat ning tänu südames, et Jumala arm on nii suur meie üle.”

Tähti Lehtsaar: “Õunaõuepäevadel saab mitmekesine kogudus ühtse perena pakkuda rikkalikke maitseelamusi. Seekord avastasin enda jaoks kabatšoki-sidruni moosi.”

Tiit Torila: „Ilus ilm andis võimaluse Õunaõuepäevade sujuvaks korraldamiseks ja oli meeldiv näha, et nii koguduse sõbrad kui ka lapsed innukalt kaasa aitasid.”

Mis jäi meelde?

Javier Gil Vidal: „ Armasta söömist ja toitu südamele!”

Meeri Jakobson: “Kohvikule valmistasime pühapäevakoolitunnis ise topse.”

Maili Nurme: “Mõnus patjadest pesa lastele.”

Rao (11): „Laste kilkamine ja pannkoogi saba.”

Joonatan (11): „Tegin 3 l õunamahla.”

Ekke-Jan (11): „Burger oli väga maitsev.”

Jakob (10): „Hea kuum supp maitses hästi.”

Oliver-Oskar (6): „Maitsev hamburger, pulgakook ja õunalimonaad.”

Teodor (3): „Õunad.”

Andres (9): „Mulle meeldis õunamahla tegemisel see, kuidas kõik üksmeeles tööd tegid. Oli hoogne ja kiire õunamahla tegu.”

Samuel (8): “Väga maitsvad burgerid.”

Eliisabet (9): “Sain erinevates tegevustes kohe kaasa aidata, kui tahtsin.”