Öönoortekas aitas tundma õppida üksteist ja kogudust

Öönoortekas aitas tundma õppida üksteist ja kogudust

Juunioritel ja noortel toimus 24. novembril öönoortekas, millest võttis osa üle 20 noore. Öönoorteka eesmärgiks on luua tingimusi juunioritele ja noortele tihedamaks omavahelisemaks suhtlemiseks. Sellel aastal oleme juuniorite meeskonnaga võtnud eesmärgiks rohkem oma koguduse liikmeid tundma õppida ja seetõttu oleme ka mitmeid kutsunud tunnistama oma elust ja Jumalaga koos käimisest. Öönoortekat alustasime vaimuliku osaga, kus koguduseliige Anne Vilt rääkis enda karjäärist lauljana ja nüüd tegevusjuhendajana ning sellest, kuidas tema on saanud olla valguseks teistele oma töökohas. Teine koguduseliige Meeri Jakobson jagas oma töökogemustest lasteaias ja Jumalale lähedale kasvamisest. Pärast Helina Korgi ja Meeri Jakobsoni imemaitsva roa söömist saime mängida erinevaid mänge.

Õhtu põnevaimaks mänguks osutus „Maffia“, tuntud ka kui „Hundimäng“, mis kestis päris kaua. Mängupinge oli mängu lõpuni üleval. Seltskonnamäng õpetas noortele oma seisukohti põhjendama ja arutlema eri valikute üle. Pärast mänge vaatasime filmi ja sõime snäkke. Kes soovis, sai varem magama minna, vastupidavamad noored aga ei jõudnudki sel öösel uinuda. Hommikul sõime pannkooke ja saime üksteisega suhelda. 

Minu jaoks oli kõige erilisem hetk näha, kui juuniorid teevad ise söögipalve, koos laulda söögilaulu ning tuua tänu ja austust Jumalale. Öönoortekas läks igati korda ja kui Jumal lubab saame ehk ka järgmisel aastal öönoortekat korraldada.

Mai-Triin Kõrgeperv