Noortetöö jätkab kahes harus

Noortetöö jätkab kahes harus

Uus noortetöö hooaeg on minule kui noortejuhile viies. Selle aja jooksul oleme tiimiga korraldanud üle saja noorteõhtu ja mitmeid laagreid. Meeskond on olnud meeletult tubli ja ustav. Rõõm on olnud koos jumalariigis teenida. Koguduses võib paari aastaga nii mõndagi juhtuda ja muutuda. Senine noortetiim on hakanud pereloomise ikka jõudma, samas on endised juuniorid noorteks sirgunud. See kõik tingib muutusi meeskonnas ja noortekate kultuuris.

Kevadel arutasime tiimiga, kuidas edasi minna. Tunneme, et Kolgata noortetöö vaieldamatu tugevus on piiblikesksus. Seda soovime hoida. Kuna Tartu on tudengilinn, siis tahame senisest enam pakkuda ka keskkonda, kuhu saavad tulla täisealised noored, kes soovivad rohkem süveneda elu sügavatesse küsimustesse. Tiimiga ühiselt palvemeeles arutledes jõudsime tunnetuseni, et lükkame sügisest lisaks noorteõhtutele käima ka noorte täiskasvanute õhtud. Noorteõhtute rütm jätkub nagu seni ehk neljapäeviti kell 19. Noorte täiskasvanute õhtud toimuvad kaks korda kuus: iga kuu esimesel ja kolmandal kolmapäeval kell 19. 

Sellega seoses on ka meeskond muutunud ja muutumas. Mitmed varasemad juuniorid on nüüd noored ja saanud noortetiimi liikmeteks. Samas need, kes on hakanud noore-east välja sirguma, panustavad rohkem noorte täiskasvanute valdkonnas. Usun, et selle hooaja sees kujuneb välja täiesti uus noortetiimi tuumik. Minu suurim soov noortejuhina ongi näha järelkasvu, kes koguduses seda tööd edasi viib. Endisest tiimist on mitmed endiselt kaasas ja abistamas.
Erilist tänu avaldan tiimile, kellega olen pea 5 aastat koos teeninud. Piia Karoliina Laurend, Meeri Jakobson, Hanna Guthan ja Marta Roosimaa on olnud koguduse noortetöös kauem kui mina – nendega olen algusest peale koos teeninud. Veel toon tänu Leho Laurendile, kes on viimasel aastal olnud väga suureks abiks noortetöö korraldusel, ja Ranno Samuel Adsonile, kes on alati ustavalt tehnikaga toimetamas. Dana Lukk, Johann Ints, Glen Herman Guthan on ustavad abilised. Uues meeskonnas on tänavu kaasatud Tähe Helk Rosenvald, Rasmus Vilibert, Joonas Vellend, Johanna Paldre ja Lisete Roosimaa. Oleme juba mitu korda ühiselt noortekaid planeerinud ja usume, et selle hooaja noortekad ja ka noorte täiskasvanute õhtud toovad koguduse keskele uusi noori, kes võivad meie Päästjat Jeesust päriselt tundma õppida.

Noorteõhtu 15-19 aastastele noortele 2022 sügisel

Sander Tulk, noortejuht