Nelja koguduse noored Saaremaal

Nelja koguduse noored Saaremaal

Juulis toimus nelja koguduse noortelaager Pähklimäe keskuses Saaremaal. Koos oli 70-80 noort Tartu Kolgatalt ja Ristteelt ning Kuressaare Siionist ja Nelikaarest. Laagri põhiteema oli „Usu kandjad“. Ühest jutlusest meenub tähelepanek: meie kanname usku sarnaselt perekonnanimele nagu pärandit edasi põlvest põlve ning meil on eesõigus ja kohustus olla selle usu edasikandja. Mõni on suguvõsas esimene, kes usule tuleb – tema on pärandi algataja nagu esiisa Aabraham.

Laagrit iseloomustas keskendumine palvele, soovitati võtta vaikne aeg palvetamiseks ja mõtisklusteks. Muusikat juhtisid Juhan Ungru ja Betti Truu. Ühes töötoas räägiti tänavatel kuulutamisest ja oli võimalus minna Kuressaarde kuulutama, mõned läksid. 

Jagan laagrilise tunnistust. Noor naisterahvas kannatas tugeva allergia all väiksest saadik – ei talunud ei tolmu ega loomakarvu, võttis alaliselt ravimeid. Mullu novembris otsustas ta, et talle aitab. Koguduse noored tulid kokku ning palvetasid. Järgmisest hommikust alates ta enam ravimeid ei ole võtnud, on terve ja – mis kõige uskumatum – naudib kodus kassi seltsi. Leian, et oli õnnistatud aeg.

Siim Kork