Meie pere kogemus kogudusest interneti vahendusel

Meie pere kogemus kogudusest interneti vahendusel

Juba on möödumas aasta sellest, kui meie tavapärane elurütm sai mõnevõrra raputada. Populaarseks said internetipõhised suhtlusvahendid – ka koguduses. Oleme perega neist mõningaid ka ise kasutanud. Tahan tänada mitmeid meie koguduse inimesi, kes iganädalaselt panustavad sellesse, et meil oleks võimalik vaimulikku toitu kätte saada interneti vahendusel. Suur tänu Rain Lõpule, kes on selle tegevuse koordineerimise enda kanda võtnud.

Kui nüüd meie pere interneti kogemustest rääkida, siis oleme vahetevahel osalenud jumalateenistustel Youtube`i vahendusel. Eelmise aasta kevadel oli see meie pidevaks vahendiks, vahepeal on olnud ka hetki, kus on tulnud jääda eneseisolatsiooni ja kohalolek kirikus pole võimalik olnud. On olnud ka hetki, kus tiheda nädala tõttu on pühapäevaks suhtlemise ja tegutsemise limiit justkui täis saanud: oleme otsustanud jätta 25+25km sõitmata ja jälginud teenistust kodust. Vahel on selline valik hea ja kohane, kuigi tuleb tõdeda, et see siiski mingis mõttes pool rehkendust on. Kodus kipuvad tegemist vajavad asjad ennast meelde tuletama ja keskendumine Jumalale ja Tema Sõnale saavad pärsitud. Eks see sõltub ka suuresti sellest, millise südamehoiakuga ise teenistust jälgime. Võib ju tühjalt ära minna nii kirikust kui kodus arvutiekraani tagant. Seega tuleb endale meelde tuletada, mis on parasjagu oluline, et mitte lasta ennast kõrvale juhtida muudest tegevustest.

Möödunud kevadel, kui kokkusaamised ei olnud lubatud, tekkis idee pidada ka kodugruppi interneti vahendusel. Kasutame selleks Facebook`i Messengeri võimalust. Paaril korral oleme külastanud üksteist kodudes. Kuna elame perega Elvas, on see olnud meie jaoks väga heaks võimaluseks mahutada kiiresse argipäeva õhtusse kodugrupi osaduse ja palve aeg. Püüame mahtuda pooleteise tunni sisse, kuigi enamasti läheb pisut üle selle aja. Põhiliselt oleme jaganud oma isiklikest asjadest ning arutanud pühapäevase jutluse sisu. Lõpetame ühise palvega, kus kõik omavahel jagatu saab kantud Jumala ette. Kuna üks meie kodugrupi liige, Tiidrek Nurme on hetkel Keenias treenimas, on tal olnud võimalik ikkagi kodugrupis edasi käia ja osadust pidada.

Selle artikli ilmumise ajal on äsja seatud uusi piiranguid. Tahan julgustada sind looma ja hoidma vaimulikke harjumusi, mida elulained ei saa ümber ajada. Kui mingid võimalused ja vabadused kaovad, tuleb leida uued võimalused ning jätkata eluteed koos Jumalaga ja kaaskristlastega. “Eks ole mina sind käskinud: Ole vahva ja tugev! Ära kohku ja ära karda, sest Issand, su Jumal, on sinuga kõikjal, kuhu sa lähed!” (Jos 1:9).

Indrek Ridaliste