Me leidsime lootuse koos

Me leidsime lootuse koos

Kolgata koguduse suvelaager teemal “Lootust leides” toimus Nuutsakul 11. – 14. juulil. Nii lastele kui täiskasvanutele jagus palju tegevusi. Oli aega, et lihtsalt puhata ja omavahel suhelda, kui ka huvitavatel teemadel seminare kuulata.

Esimesel laagriõhtul jagasid meie oma koguduse inimesed tunnistusi, kuidas nemad on oma elus lootust otsinud ja leidnud. Hiljem sai saksofonimuusika saatel nende teemade üle mõtiskleda. Reede hommikul pidas piiblitunni lootuse teemal Innar Kruglov. Päeval oli soovijatel võimalik osa saada ekskursioonist Viljandis. Õhtul jagasid Tõnis ja Aili Roosimaa praktilisi näpunäiteid, kuidas oma abielu ja suhteid hoida ja leida üheskoos lootust ka rasketel aegadel.

Laupäevasel seminaril rääkisid Mare ja Helari Hellenurm oma lugu sellest, kuidas nad kaheksa aastat ootama pidid, et Jumal neile lapse kingiks. Nad jagasid, kuidas Jumal neid kõnetas ja kinnitas ja lõpuks kaksikute näol lausa topelt õnnistas. Jelena Hokkaneni loost erivajadusega lapse emana pani mind eriti mõtlema tema öeldu, et kui me ootame, et meie elu kristlasena oleks alati hea ja muretu, oleme me oma usuga alles lasteaia tasemel.

Laupäeva õhtul kuulsime Lootuse küla rehabilitatsiooniprogrammi läbi teinute tunnistusi sellest, kuidas Jumal ka kõige lootusetumana näivaid olukordi muuta saab. Mitmed narkosõltlased on Jumala abiga oma elus täiesti uue lehekülje pööranud ja tahavad nüüd leitud lootust ka teistele edasi jagada.

Pühapäevasel teenistusel toimus ristimine ja kogudusega liitusid Siim Kork (pildil) ja Johann Ints. Nende tunnistused olid väga siirad ja panid kõik kuulajad neile kogu südamest kaasa elama. Pastor Leho kommenteeris, et aplaus oli selline nagu laulupeol ja me kõik võisime kogeda, kui imeline on see, et meie koguduse perekond kasvab.

Kogu laagri vältel oli kogeda, kui hea võimalus see on, kui me saame perekonnana koos puhata ja igatseda nii suhtes Jumalaga kui ka omavahelises ühtsuses kasvada.

Anneli Lehtsaar