Jumala esimene lahendus: Tule Jeesuse juurde!

Jumala esimene lahendus: Tule Jeesuse juurde!

Jeesuse vastus inimene elujanule on jumalikult lihtne ja universaalne: „Kellel on janu, see tulgu minu juurde ja joogu! Kes usub minusse, selle ihust voolavad elava vee jõed” (Jh 7:37-38).

Inimene januneb küll, aga ta ei arva, et see janu on Jumala järele. Sa januned rahulolu, edu, stabiilsuse, raha, sõpruse, seksi, meelelahutuse, rõõmu jms järele. Õnneks paneb Jumal iga loorberipärja närtsima; iga kauni näo kortsuma; iga seksuaalse naudingu mööduma; iga patu kipitama – kõik selleks, et me ei jääks rahule ajutise ja poolikuga, vaid otsiksime, kuni leiame Tõelise ja Igavese.

Tegelikult ongi nii lihtne: Jeesus on iga inimese lootuste ja igatsuste täitumine ka tänapäeval! Sa otsid puhast ja rikkumatut: Tule Jeesuse juurde! Sa igatsed vabastust patust ja rõhumisest: Tule Jeesuse juurde. Sa ei tea, kuhu minna oma hinge tühjusega: Tule Jeesuse juurde! Kui oled vaevatud ja koormatud – tule Jeesuse juurde ja sa saad hingamise! Kui elu on pime – tule Jeesuse juurde ja sa näed valgust! Alusta sellest, et tuled Jeesuse juurde!

Mõni on tulnud Jeesuse juurde ja joonud eluvett, ent selle maitse pole talle meeldinud või see pole tema janu kustutanud. Võibolla oli viga selles, et see oli kiriku traditsioonides seisnud vesi ja mitte elav vesi Jeesuselt?! Või oled sa tulnud Jeesusest jooma ainult elu tähtsündmustel ja kriisihetkedel? Võibolla jäid sa lootma, et sa saad seda vett teiste usklike kaudu, ent jätsid ise kaevul käimata?! Jeesuse vesi tundub paljudele eriti maitsetu siis, kui pole lähemalt Piibliga tuttavaks saanud.

Meie koguduse – ja ka meie uue hoone – olemasolu põhjus ja ülim eesmärk on kutsuda igaüht elu allikale: Jeesus Kristus on maailma ainus lootus. Jeesuse esimene lahendus on alati: Tule minu juurde! Ja ta lisab selle juurde veel: Tule täna! Ütle Jeesusele kogu südamega: „Palun tule minu ellu. Anna mulle andeks mu patt: et ma olen püüdnud kustutada oma elujanu mujalt. Ma pöördun oma seniselt elusuunalt ja tahan järgida esmalt Sind. Ole minu Juhtija! Täida mind eluveega.“ Kui sa oled seda südamest uskudes palunud, siis räägi sellest oma lähedastele ja võta ühendust mõne kristliku kogudusega, et saada kinnitatud ja ristitud. Ja Jeesus saab sinu elu allikaks!

Kolgata Infolehte pastoriveerg, juuni 2015