Argipäeva alandlikkus

Argipäeva alandlikkus

Alandlikkus on asi, mis kipub ununema. Inimene kahjuks kipub olema vägagi võistlushimuline, kade ja uhke. Teinekord on mõni hoopis nii alandlik, et on selle üle lausa uhke! Ei ole pääsu! Jeesus hoiatab mäejutluses variseride eest, kes kelkisid oma “pühadusega” teiste ees. Samuti hoiatas Jeesus tölnerite eest, kes teenisid mammonat – tölner oli ju lausa kurikuulus ja vihatud rahaahne isik!

Jumal õpetab meile olema tänulik selle eest, mis meil on; olla rahul ja leppida sellega, mis meil on. Võib olla raske mõista, kuidas saab olla tänulik selle eest, kui näiteks inimene jäi peale õnnetust ratastooli või kuidas olla tänulik selle eest, kui inimene peab pikka aega tasuma üüratut pangalaenu ja peab seetõttu maakeeli öeldes “tööl orjama”. See on see koht, kus inimesel on ununenud, kust ta pärit on. Meie kodud, autod, kena välimus, tervis ja muu selline kaob ühel päeval ja meile antakse uus keha. Me elame hetkel vaid armust. Ainuüksi tõsiasi, et saame veel maa peal käia, on Issanda lõpmatu arm. Jumal on täiuslikult õiglane ja Tema ei saa leppida patuga. Ristirahvas parandagu meelt kadedusest, himust ning uhkusest! Tänagem Issandat iga päev!

“Keegi ei saa teenida kahte isandat, ikka on nii, et ta vihkab üht ja armastab teist … Teie ei saa teenida nii Jumalat kui mammonat” (Mt 6:24).

Siim Kork