Alfa kursus – usulise otsimise alustamiseks

Alfa kursus – usulise otsimise alustamiseks

Alfa kursus on läbi paljude aastate olnud sadadele inimestele kohaks, kus alustada oma usulist otsimist. Üksjagu on olnud neid, kes on tulnud kursusele lihtsalt kristluse põhitõdesid omandama, kuid kelle elud on saanud muudetud. On ka neid, kes on tundud, et on elus jõudnud punkti, kus on vaja oma vahekord Jumalaga korda teha. Mitmed inimesed meie koguduses, kel ei ole olnud õnne kasvada kristlikes peredes, on Jumalaga kohtunud just Alfa kursusel.

„Kuidas tutvustaksid sõbrale Alfa kursust kolme sõnaga?” Sellele küsimusele laekusid järgnevad märksõnad: sõbralik, hariv, julgustav, aus, helge, mõtlemapanev, informatiivne, meeldiv, soe ja armas, lihtne ja arusaadav, eluline, humoorikate näidetega, tore, vajalik, arendav, silmaringi laiendav, mõnus õhkkond, maitsev toit, teadmised, rõõm. Nii iseloomustasid oma isikliku kogemuse põhjal Alfa kursust need, kes selle 2021. aasta detsembris lõpetasid. Tagasiside küsitluses uurisime osalejatelt ka seda, kas nad soovitaksid sõbral kursusele tulla. Eranditult kõik vastanutest ütlesid jah

Sel sügisel oli meil rõõm taas kõik 11 nädalat järjest näost näkku kokku saada (st mitte ekraani kaudu). Viimase kahe aasta jooksul oleme ilmselt kõik õppinud hindama lihtsaid asju, mis nüüd enam üldse mitte niisama iseenesestmõistetavad pole olnud. Eriline rõõm ja tänu oli muidugi kursuse keskel oleva seminar-väljasõidu teokssaamisest. Oli õnnistatud kursus, mil võisime näha osalejate Jumala-otsinguid, uussündi ja usus kasvamist. Mõnede külvatud seemnete kasvamist ei pruugi meie ise näha, kuid ma usun siiralt, et need seemned ei lähe raisku.

Miks ei võiks me Alfa kursusega jõuda 100 inimeseni? Sellise mõtte sai meie pastor kevadel, kui võttis pikemat vaikset aega koos Jumalaga. Ning tõepoolest miks mitte? Selleks saame inimlikult üht-teist teha, kasutades tänapäevaseid tehnika võimalusi ja kutsudes inimesi kursusel osalema. Vahetevahel peab mitmeid aastaid kutsuma, enne kui inimene lõpuks tulla otsustab! Kuid ennekõike on see mõistagi Jumala arm ja tegutsemine. Kindlasti ei tohi unustada palve väge. 

Tasub läbi katsuda: kas ehk minagi võiksin Alfa meeskonnaga liituda? Meeskonnas tunned, mida tähendab koos tegutsemine. Soovitan kursusel kaasa lüüa ka selle pärast, et see aitab ette valmistada varem või hiljem üles kerkivateks elulisteks vestlusteks Jumalast. Kursus annab süsteemse ülevaate elulistest kristlikest teemadest, mida igapäevaelus vaja läheb. Alfas õpid kiiresti eriti tugevalt palve tähtsust ja mõistma, et see on Jumal, kes kutsub ja päästab inimesi. Nädalast nädalasse on eesõigus kuulda imelisi ja imesid täis tunnistusi ning näha lähedalt inimeste pöördumisi. See teeb rõõmsaks ja alandlikuks. 

22.02.2022 algab uus kursus. Kes ei tahaks osa saada millestki sõbralikust ja silmaringi laiendavast? Seega võta sõber kaasa ja tule Alfasse!

Kadri Seimar

Alfa kursuse lõpetanu, praegu Alfa-vestlusgrupi juht