26 eestlasega Keenias laagris

26 eestlasega Keenias laagris

„Lõikust on palju, töötegijaid aga vähe,” ütles Jeesus. “Paluge siis lõikuse Issandat, et ta saadaks töötegijaid välja oma lõikusele!” (Lk 10:2). Sellele kirjakohale mõtlen, kui meenutan detsembris ja jaanuaris ellu viidud projekti “Eesti maja Keenias”. Ühelt poolt on see minu talvine treeninglaager, teiselt poolt peatuspaik mitmetele eestlastele: pereliikmed, turistid, kaugtöötajad jt. Tänavu käis sealt läbi 26 inimest.

Kui detsembris koguduseliikmetel selle eest palvetada palusin, siis seisin mitme takistuse ees. Esiteks ei olnud mul täpselt teada, kuhu peaksin suure grupi eestlastega Keeniasse elama minema. Teiseks üritasin aru saada, missugune on minu roll eelseisva treeninglaagri ja misjoniprojekti ees. Täna saan rääkida sellest, kuidas need takistused said Jumala abiga ületatud. Näiteks Jumal aitas mul koondada täpselt sellise meeskonna, kellega koos saime kristlikus vaimus teenida nii majas viibivaid eestlasi kui ka riigis elavaid keenlasi. Kui Eesti aukonsuli külaskäigust on kujunenud omaette traditsioon, siis viimasel kahel korral oleme suutnud päevakavasse sättida ka jumalateenistuse, seda suuresti tänu aukonsuli ususõbralikkusele. Kui majaliikmete hulgas on kristlikke töötegijaid, siis tuleks leida neile kutsumuspõhine rakendus. Näiteks puhkusele tulnud Mähe koguduse pastor Raido Oras käis jutlustamas nii kohalikul turul, kaubanduskeskuses kui ka meie majarahva jumalateenistusel. Eestlaste põhilisteks abilisteks said Pakistanist pärit misjonärid, kellega sai tutvust tehtud mõne aasta eest. Suurt rolli mängis ka majaomanik, kes juhtus olema kristlane. 

Kui veelkord lõikuse Issanda kirjakohale mõelda, siis seda ma just Keenias kogesin. Lõikust ehk võimalusi inimesi teenida on palju, iseasi kas on piisavalt töötegijaid. Kas on huvi? Issandat usaldades alati on!

Tiidrek Nurme