Teenimiskool soosib vaimulikku kasvu

Teenimiskool soosib vaimulikku kasvu

Sügisel alustasime Kolgata teenimiskooliga koguduse värskematele liikmetele ja neile, kes alles otsivad oma teenimisrolli – umbes 15 osalejat. Eesmärk oli soosida vaimulikku kasvu ja varustada koguduse liikmeid teenimiseks koguduse erinevates tegemistes. Tegu on aastase programmiga, mis leiab aset iga kuu teisel pühapäeval, iga kord 4 tundi.

Kuna olen koguduse liige 13 aastat ning siin-seal ka kaasa teeninud, siis ei kuulunud ma esmasesse sihtgruppi. Kuid teadlikumalt olen oma teenimisvõimaluste peale pigem viimastel aastatel mõtlema hakanud ja Jumal oli osalemismõtte väga selgelt minusse külvanud. Oma töögraafikut vaadates nägin, et olen just iga kuu teisel pühapäeval tööl. Helistasin pastor Lehole alles pool tundi enne kursuse algust, et küsida, kas võin siiski liituda. 

Teenimiskool on olnud väga sisukas ja iga korraga üha põnevam. Neli tundi tundub teoorias pikk aeg, kuid see möödub alati liigagi kiirelt. Ootan igat uut kohtumist pikisilmi. Iga kord on kolm teemat: süsteemne piiblitund, teenimisvaldkonda puudutav teema ja koguduse toimimist puudutav teema. On loengut, arutelu, rühmatööd. On olnud ka põnev võimalus kohtuda koguduse töötegijatega, kuulda nende lugusid ja kogemusi. 

Seni on usus ja lootuses viimasel hetkel vette hüppamine ära tasunud. Töögraafiku vahetamine on sujunud suure õnnistuse all. Õppida Jumala kõnetustele vastama on olnud ja on minu jaoks protsess. Kuid iga korraga, mil koged, kui ainuõiged need otsused on, muutub see üha lihtsamaks. Ootan põnevusega juba kursuse järellainetust, et näha millist mõju see osalejatele avaldab ja kuulda nende lugusid.

Kadri Seimar