Sellised perejõulud, et ka väike laps mõistaks

Sellised perejõulud, et ka väike laps mõistaks

Minu jaoks on alati igasugused tähtpäevad erilised olnud, aga nüüd, kui meil Arnoga kasvab peres kaks väikest last, saab pühade tähistamine veelgi olulisemaks, sest soovin, et see oleks ka nende jaoks väga eriline ja tähendusrikas aeg. 

Detsembrikuu jooksul küpsetame koos lastega piparkooke, toome koju kuuse ja ehime selle ühiselt ära. Igal advendil süütame ka kodus vastava arvu küünlaid. Mida aasta edasi, seda enam kujuneb nii, et 24. detsembri õhtu veedame me neljakesi oma kodus ja oma päritoluperedega tähistame veel eraldi. 

Mida vanemaks meie lapsed saavad, seda enam tahame neile rääkida ka jõulude tõelisest tähendusest. Väga tore on koos perega lastepiiblit lugeda ja sealt loetu üle arutleda. Meie 5-aastasel tütrel tekib tavaliselt päris palju küsimusi. See on ka enda jaoks hea väljakutse olnud! Kuigi me mõlemad Arnoga oleme kasvanud kristlikus perekonnas ja mingid tõed on justkui terve elu teada olnud, siis nüüd peame need enda jaoks nii lihtsaks ümber mõtlema, et ka väike laps mõistaks. Lisaks räägime lastega jõulude ajal oma kallitele kingitusi tehes ka sellest, et kõige suurema kingituse on meile teinud Jeesus.

Anneli Lehtsaar