Sadagu õnnistusvihmad

Sadagu õnnistusvihmad

Taas on meie kogudus ühe Õunaõuepäevade kohvikupäeva korraldamise kogemuse võrra rikkam ning võime suure tänutundega sellele tagasi vaadata.

Meie igatsus selle ürituse eel oli, et meil oleks tarkust toimetada Tema tahtmist mööda. Me ei tahtnud korraldada kodukohvikut mingist maisest edevusest, vaid soovisime, et Jumal oleks selle ettevõtmise tuumaks ning meie ja meie külalised võiksid kogeda Jumala au ja suurust. Meie igatsus oli, et võiksime seda kõike teha üksmeelse Jumala perekonnana, Kristuse ihuna. Mitte selleks et “arututes kogustes” küpsetada, vaid jagada Jeesuselt saadud armastust. Avades oma kiriku õue, kodu ja südame linnarahvale, saime jagada nendega parimat, millest ise oleme osa saanud, tutvustada koguduse tegevusi ja olemust.

Kui koguduse-perekond on enam kui sajaliikmeline, on võimalus kogeda midagi väga toredat. Palju oli kaasteenijaid, kes panid õla alla praktilise teenimise, eestpalvetega või vajalikul hetkel julgustamisega. Abilisi oli lastest eakateni. Kogesime tõelist koostegemise rõõmu. Juba sellise ühtehoidmise kogemuse pärast tasub suuri asju korraldada, sest see aitab kokku kasvada ja õdesid-vendi paremini tundma õppida.

Vastupidiselt kardetule ei rikkunud kindlasti ilm meie päeva. Juba nädala alguses mõistsime, et vihmane ilm võib sel korral olla meile mitmel moel õnnistuseks: pidime vaid olema Jumalale sõnakuulelikud, lahti laskma oma algsetest plaanidest, et midagi uut võiks sündida. Vihma tõttu oli külastatavus varasematest aastatest väiksem, ent tänu vihmale polnud tõenäoliselt ühtegi inimest, kes sel päeval meie hoovi tulles kiriku uksest sisse astumata jättis.

Toitu jäi vihmase ilma tõttu küll üle, ent üle jäänud kookidega saime õnnistada TELK kogudust nende sünnipäevapeol. Samuti jagus õnnistust veel noorteõhtule, järgmise pühapäeva kohvikusse ning ilmselt isegi koguduse sünnipäeva tänusöögiks. Raisku ei läinud midagi. Kulusid ja tulusid kokku arvutades tulime vaatamata kõigele ots otsaga kokku. Jumal on varustaja!

Jääme põnevusega ootama, milliseid vilju me sellest korrast näha saame ning mis plaanid On Jumalal meiega järgmisel sügisel selles kogukonna ettevõtmises.

Õunaõuepäevade peakorraldajad Kadri Seimar ja Daire Tiigivee