Õnne ja Agur Ints: 25 aastat igal laupäeval pannkooke

Õnne ja Agur Ints: 25 aastat igal laupäeval pannkooke

Õnne ja Agur Ints: 25 aastat igal laupäeval pannkooke

Suvel tähistasid Õnne ja Agur Ints abielu hõbepulma. Neil on neli toredat last, esimene on juba abielus. Koguduses teenivad Õnne ja Agur kaasa ülistusbändis. Igapäevaselt on Õnne särav õpetaja Tartu Peetri koolis, Agur on üks Eesti parimaid puutöömeistreid. 

1. Milline oli teie kahe tutvumise või teineteise leidmise lugu?

Meie meelest nagu ühes ilusas filmis! Me nägime üksteist ühel peol ja tundsime mõlemad, et selles teises on midagi erilist. Õnne kristlasena oli sellel ajal palunud Jumalalt õige leidmist ja äratundmist, tema sai sisemisest tunnetusest kindlamalt aru. Agur (kes sellel ajal veel kristlane polnud) aga oli kergelt vapustatud, kui tüdruk, kes talle meeldis, tõepoolest tema juurde läks ja temaga rääkima hakkas. Rääkisime sel õhtul tunde, varahommikuni välja. Nii leidsimegi teinetest samal õhtul, kui tuttavaks saime.

2. Mida tähendab teie meelest olla kristlikus abielus?

Kõige rohkem tähendab see ühiseid väärtusi ning see ongi ilmselt abielus kõige olulisem. Kristlikud väärtused ja põhimõtted mõjutavad kõiki arutelusid ja otsuseid, mida teeme. Raskused ja mured saame ühiselt Jumala ette panna. Teadmine, et oleme tõotanud kõiges olla üksteise kõrval surmani, tähendab, et meil tuleb kõik lahkhelid ära lahendada ja suhet ning armastust tugevana hoida. See nõuab siiski ka vaeva ja tööd, isegi kui oleme nii kokku kasvanud, et teame täpselt, kuidas teine end tunneb ja mõtleb.

3. Millised on teie pere traditsioonid?

Kas usute, et oleme 25 aastat järjest igal laupäeva hommikul pannkooke  küpsetanud?! (Ikka mõned üksikud erandid on ka.) Tegelikult on igapäevaseid ja elulisi traditsioone palju. Me pole kuigi seikluslikud ning armastame, kui argi- või tähtpäevad on meie pere moodi, nii „nagu alati on olnud“.