Kes on tubli naine?

Kes on tubli naine?

Jumala Sõna ütleb: „Tubli naine on palju enam väärt kui pärlid. Kes leiab tema?“ (Õp 31:10). Kes siis on see tubli naine? Kas ta on nagu Saara, Aаbrahami naine, kes oli kuulekas, hüüdes oma meest isandaks? Või Ester, kes võttis enda peale vastutuse oma rahva eest? Või nagu naisprohvet Deboora?

Nimetatud mõtetest tuli idee hakata korraldama õhtuid, kus saaksime rääkida noorte naistega sellest, mida Jumal meilt ootab, millisena tema meid näeb ja mis on meie ülesanded peres, koolis, tööl ja ühiskonnas. Venekeelsetel noorte naiste õhtutel räägime Jumala Sõnast, arutleme eri teemade üle, suhtleme omavahel ja viime läbi meistriklassi. Esimesel õhtul rääkisime sellest, mis on ilu ja kuidas Jumal seda hindab. Meil käis külas kosmeetik, kes rääkis meile õigest naha eest hoolitsemisest. Kohapeal valmistasime näomaski, mida igaüks sai koju kaasa võtta. Teisel kohtumisel kuulasime kõneleja lugu Jumala juhtimisest tema eluetappides. Peale jutlust võtsime taas osa meistriklassist ja õppisime meikimist. Igal naisteõhtul on ka aega vabadeks vestlusteks, et jagada oma mõtteid ja kogemusi. Seni viimasel kohtumisel kuulasime jutlust sellest, kuidas Jumala armastus vabastab minevikust ja mineviku vigade tagajärgedest. Juba noores eas võime me kujundada oma tulevikku ja vältida võimalikke vigu. Tegime sushi’t, istusime kõik ühe laua taga ja suhtlesime- jagasime oma mõtteid ja ideid.

Järgmine venekeelne noorte naiste õhtu toimub 8. aprillil Tartu Loodusmajas. Teemaks on naise tervis, millest tuleb rääkima kogenud perearst. Räägime naiste terviseprobleemidest ja nende ennetamisviisidest eri eluetappidel. Noorte naiste õhtud toimuvad vene keeles ning sinna on oodatud kõik naised, neiud ja tüdrukud! Infot (toimumise kuupäevad, kellaajad ja toimumiskohad) meie naisteõhtute kohta saab jälgida FB lehel: tartuvenenoored.

Angelina Panenko