Jumala tähtsad uudised on mujal

Jumala tähtsad uudised on mujal

Mind hämmastab, kui lihtsad asjad on Jumal pidanud vajalikuks talletada oma tähtsate uudiste kogumikku – evangeeliumi. Üks noor perekond, Joosep ja Maarja, rändab oma kodukülla rahvaloendusele. Kusagil välja peal teeb rühm karjaseid oma igapäevast lihtsat tööd, karjatavad karja. Ei mingit analüüsi tollase Juudamaa valitsejate omavahelistest pingelistest suhetest. Ei mingit hinnangut Rooma okupatsioonile Palestiinas. Keiser Augustust ja kuningas Heroodest nimetatakse ainult selleks, et oleks teada sündmuste ajaraam – nad on taustsüsteemiks! Jumala uudiste keskmes on noor pere ja karjased kusagil Petlemma küla lähistel. Universumi suured uudised toimuvad seal. Neile ilmub ingel. Nemad kohtuvad Jumala saadetud Päästjaga.

See paneb mind mõtlema sellele, et küllap Jumala jaoks tähtsad asjad sünnivad tänapäevalgi kusagil mujal ja kuidagi teistmoodi. Energiahinnad, inflatsioon, isegi sõjauudised on lõpuks vaid taustsüsteem. Kõige tähtsam on ikkagi see, et Jumal tahab päästa sind patu sasipuntrast. Jumala suur uudis keset keerukat maailma oli siis ja on praegu: „Vaata, ma kuulutan teile suurt rõõmu. Teile on täna sündinud Päästja, kes on Issand Kristus!“ (Lk 2:10). Kõige tähtsam on sinu suhe Jeesusega, rahu Jumalaga.

Ärme teeme jõule enda jaoks keeruliseks! Kuulame Jumala uudiseid ja liigume Jeesuse poole. See on see, mis jääb püsima. Kõik muu, mis meile praegu oluline tundub, jääb lõpuks taustsüsteemiks.

Pastor Leho Paldre