Jõulumuusikalis esines 80 last

Jõulumuusikalis esines 80 last

Juhhei lastekooride jõulumuusikali “Läki ruttu Petlemma” peamine eesmärk on tuua inimesteni jõulude tõeline tähendus, kelleks on Jeesus Kristus ja et ta tegutseb meie südametes ka tänapäeval, kui me talle seda lubame. Muusikalis ühendatakse Jeesuse Petlemma sünnilugu tänase päevaga. Peategelasteks on tavaline perekond ja ka laval pole mitte kogenud näitlejad, vaid täiesti tavalised inimesed. 

Muusikali esitati detsembris Tallinnas nelipühi kirikus ja Tartus Kolgatal. Etendust viisid läbi Juhhei lastekoorid üle Eesti: Tallinna, Tartu kogudustest ning uuemad koorid Antslast, Võrust ja Valgast. Esinejaid oli laval ligi 80. Ettevalmistused algasid juba jaanuaris laulude tõlkimisega ja õppimisega, suvel toimus Otepääl ka muusikali laager. Muusikal on algselt pärit Soomest, kus selle lavastas Katariina Junttila. Laulude tõlkimisega aitasid Inga Tingas ja Kristi Helend ning noodistas Tähti Lehtsaar.

Tundsime, et Jumal oli väga eriliselt kogu muusikali juhtimas. Ettevalmistused osutusid keerukamaks, kui oleks võinud arvata, aga ometi Jumala abiga õnnestus muusikal väga hästi. Jumal varustas meid professionaalsete muusikutega, elukutseliste õmblejatega, kes kõigile imeilusad kostüümid tegid, ja veel paljude abistajatega. Jumala suure ime läbi sai ka peaaegu 5000 euro suurune summa kaetud. Oleme väga tänulikud kõikidele koorijuhtidele ja Annika Soonele, kes kogu muusikali juhtis. Nüüd oleme salvestamas Juhhei jõuluplaati ja jääme ootama kõike muud põnevat, mis Jumalal meile veel plaanis on.

Laurette
Tartu Juhhei koori laulja