×

Hoiatus

You must use an API key to authenticate each request to Google Maps Platform APIs. For additional information, please refer to http://g.co/dev/maps-no-account

Tänavused pühad on just nii tavalised, erilised või piiratud, kuidas me need endale eriliseks teeme. Kristusel ei ole piiranguid: tema tuli ülestõusmishommikul isegi läbi kivi! Lisaks teenistuste ülekannetele on mõlema päeva pärastlõunal veel midagi erilist, kus saame ise kohale tulla.

Suur reede, 2. aprill Kolgata koguduses

 • Kell 11 Jumalateenistus ülekandena. Suure reede mõtisklus Daire Tiigiveelt ja jutlus Leho Paldrelt, muusikaline ülistus koos Ilmar Roosimaa ansambliga.
 • Kell 17-20 Ristitee palverännak individuaalselt (või paarikaupa). Kaheksas kirikus on lugemiseks-kuulamiseks peatused Jeesuse teekonnalt Kolgale. Liigu omas tempos, mõtiskle, liigu edasi.
  • Soovitatav kirikute läbikäimise järjekord 1. Peetri, 2. Jaani, 3. Katoliku, 4. Kolgata, 5. Luuka, 6. Maarja. 7. Pauluse, 8. Salemi. Muidugi võid käia ka ainult mõnes kirikus. Alustada võib mistahes ajal selles ajavahemikus.


Ülestõusmispüha, 4. aprill Kolgata koguduses

 • Kell 11 ülestõusmispüha teenistus ülekandena + leivamurdmine. Jutlustab Sander Tulk, tunnistab Tiidrek Nurme, muusika: Anne-Mai ja Heiki Palm ning Tuuli Lehtsaar.
  • Leivamurdmist jagame kodudes või võid tulla Kolgatale osa võtma kl 15-16.
 • Kell 15-18 piiblisalmidega munade otsimine Toomemäel täiskasvanutele, peredele, noortele, lastele - kõigile! Lähim füüsiline osadus, mida me saame praegu võimaldada. NB! Sinna võid kutsuda ka oma naabreid või sõpru väljastpoolt kogudust - tore tegevus igaühele!
  • Otsi üksi, paarikaupa või perena sulle sobival ajal värvilisi plastikmune Toomemäel piirkonnas Toomkiriku varemed - kohvik Rotund - Baeri monument - Musumägi.
  • Munade sees on erinevad kirjakohad.
  • Ava muna (kinnastega!), kirjuta muna sees olev kirjakoht paberile või telefoni, aseta muna samasse kohta tagasi. NB! Ära mune taskusse pista, vaid pane samasse kohta tagasi.
  • Auhinnad saad Kolgatalt, kui näitad ette piisava hulga kirjakohti.
   Vähemalt 5 kirjakohta = šokolaadimuna,
   15+ kirjakohta = rohkem šokolaadimuna.
   Lisaks 3 suurt pea-auhinda neile, kes leidsid kõige rohkem kirjakohti.

Suure nädala tähistamise kohta tänavusel piirangute ajal tuli südamesse Pauluse üleskutse: „Mida te iial teete, seda tehke kogu hingest, nõnda nagu Issandale ja mitte nagu inimestele, teades, et te saate Issandalt palgaks pärisosa. Teenige Issandat Kristust!“ (Kl 3:23).

 
 
Vaata ka pastori videotervitust - mõni mõte on seal veidi pikemalt.  
 
 

Kolgata koguduse jõuluaeg ja aastavahetus on iga kord olnud teguderohke, kuna on mida tähistada. Oled oodatud osa võtma koguduse elust ja tegevusest.

 • 6.12 kell 11 Teise advendi teenistus, jutlus Leho Paldre
 • 11.12 Noorte ja juunioride jõuluõhtu, eelregistreerimisega
 • 13.12 kell 11 Kolmanda advendi teenistus, jutlus Sander Tulk
 • 20.12 kell 11 Neljanda advendi teenistus, jutlus Raul Rosenvald
 • 24.12 kell 14 jõuluõhtu teenistus, jutlus Leho Paldre, klassikaline muusika
  kell 17 jõuluõhtu teenistus, jutlus Leho Paldre, kaasaegne muusika
 • 25.12 kell 11 jõulupüha teenistus, jutlus Tõnu Lehtsaar
 • 27.12 kell 11 jumalateenistus
 • 31.12 kell 17 vana-aasta teenistus rohkete usulugudega “Minu aasta 2020 koos Jumalaga”
 • 1.01 kell 12 uus-aasta teenistus pühaõhtusöömaajaga
 • 10.01 alustame ristimiskooliga neile, kes soovivad kogudusega liituda (pärast teenistust koguduse büroos)

Toimuvad ka mitmed jõulukontserdid, mis rikastavad pühade meeleolu ja aitavad muuta jõuluaja veelgi tähendusrikkamaks.

 • P, 13. detsember kell 16 “Klaverinäpud” perekontsert, Anne-Mai Palmi klaveriõpilased
 • R, 18. detsember kell 19 Karijärve Keelpilliorkestri jõulukontsert
 • L, 19. detsember kell 16 “Kitarrihelinad”, Elleri kooli kitarriklassi õpilased

NB! Info jõuluaja teenistuste ja kontsertide kohta võib muutuda, kui viiruse leviku tõttu peaks riigis hakkama kehtima täiendavad piirangud. Jooksvat infot vt www.kolgata.ee

Vaata ka detsembrikuu infolehte.

Me teame Piiblist “Armastuse ülemlaulu” (1. Kor 13)- täiuslikku ülestähendust armastusest. Selle järgi elamine näib ületamatult raske ülesandena. Kui armastus on pika meelega, ei ole kade, ei käitu näotult, ei ärritu, ei otsi omakasu, ei jäta meelde paha, lepib kõigega, usub, loodab ja talub kõike, siis ilmselt eksime me selle vastu päevas mitmeid kordi.

Et saada suhtlemises ja armastamises paremaks, on oluline õppida meie Päästjalt Jeesuselt, kuid vahel on abi ka praktilistest soovitustest ja juhenditest. Sestap korraldame mai kuu lõpust Tartu Kolgata koguduse hoones PREP paarisuhtekoolitust. Koolipsühholoogina tuntud Karmen Maikalu ja tema abikaasa EKNK Põltsamaa pastor Meelis Maikalu juhendavad meid viiel erineval kohtumiskorral.

Loe edasi...

Kolgata kogudus kutsub osalema eriolukorra ajal jumalateenistustel, noortekatel, juunioride kogunemistel, kodugruppides jm veebi kaudu. Avalikud kogunemised on praegu pausil, aga videosilla kaudu tegevus jätkub. Hoiame üksteist meeles elektrooniliste kanalite ja/või telefoni teel. 

 • Igal pühapäeval kell 11 jumalateenistuse otseülekanne Kolgata koguduse youtube'i kanalil www.youtube.com/user/KolgataKogudus/videos, samast saab ka järele vaadata. Audios saab teenistusi kuulata järgi Kolgata veebist kolgata.ee/meedia. Teenistuste salvestisi saab Pereraadios kuulata üle nädala kell 17 ja 23.
  • Suure reede teenistuse otseülekanne 10. aprillil kell 11
 • Igal neljapäeval kell 19 noorteõhtute videoprogramm noorte youtube'i kanalil www.youtube.com/user/TartuKolgataNoored/videos ja veebis kolgatanoored.ee/audio.
 • Igal reede õhtul juunioride kogunemine zoom-keskkonnas. zoomi kutse saamiseks kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 • Mitmed kodugrupid jätkavad kokkusaamisi videosilla kaudu.

 

Annetusi saab jätkuvalt teha pangaülekandega koguduse arvele. 

Kolgata kogudusehoone uksed on avatud isiklikuks külastuseks ja vaikseks palveks pühapäeviti kell 15-18 ja neljapäeviti kell 17-20. Võimalus vestluseks pastori või noortejuhiga. Sel ajal saab ka osta või koju laenata head vaimulikku kirjandust. 

Pastor viib vajadusel läbi vaimulikke talitusi ja hingehoidlikke vestlusi. Võta otse ühendust pastor Leho Paldrega See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või 55587098.

Ka riiklikult keerulises olukorras jätkab kogudus oma tegevust: jagame evangeeliumi, armastame ligimest ning õpetame Piiblit.

Ülestõusmispühad saavad ka eriolukorra ajal Eestis peetud.

10. aprill kell 11 toimus suure reede teenistus. Ülekanne youtube'is. Jutlustab Tiidrek Nurme, usujagamus Saamuel Väeri poolt ja muusikaline ülistust perekond Palmi poolt.

12. aprill toimub teenistus kell 11. Ülekanne youtube'is. Jutlustab pastor Leho Paldre, usukogemusest jagab Sander Tulk, muusikaline ülistus Ilmar Roosima bändi poolt.

Kiitkem Issandat Jeesust kes on surnuist tõusnud!

Loe edasi...

Detailne kuukava
Aprill 2021 (pdf)

Apr
18

18.04.2021 11:00 - 12:30

Apr
18

18.04.2021 13:00 - 14:30

Apr
22

22.04.2021 19:00 - 21:00

Apr
23

23.04.2021 18:00 - 20:00

Apr
25

25.04.2021 11:00 - 12:30

Apr
25

25.04.2021 13:00 - 14:30

Apr
25

25.04.2021 16:00 - 19:00

Sündmuste kalender

loader