Kristlikke põhitõdesid tutvustav online Alfa-kursus algab 28. aprill 2020 kell 19 zoomi videokeskkonnas. Online-kursust viib läbi Tartu Kolgata koguduse meeskond.

 Mis on Alfa?

Aeg ja koht neile, kes tahavad avastada kristlust. Oodatud on kõik, olenemata east, soost, usulisest kuuluvusest.

Lõbus ja elurõõmus. Ristiusu uurija ei pea olema morn ja tusameelne.

Fantastiline suhtluskeskkond. Vaba arutelu ja vestlus annab võimaluse üksteist tundma õppida.

Abi ja toetus. Töö väikerühmades aitab vastata tekkinud küsimustele. 

 

  • Alfa juurde kuulub teemakohane loeng otseülekandena.

  • Seejärel jagunetakse zoomi keskkonnas väiksematesse gruppidesse, kus vahetatakse mõtteid loengu ajal esile kerkinud küsimuste üle.

  • Kursuse üks kord kestab 1 tund 15 min, kokku 11 teemat.

  • Osa inimesi alustasid Alfa-kursusega juba enne eriolukorda, jõudsime võtta läbi neli esimest teemat. Online-Alfas jätkame teisipäeviti sealt edasi järgmiste teemadega - need on arusaadavad ka ilma esimeste teemadeta. Neile, kes liituvad online-Alfaga 28. aprillist, pakume võimalust võtta läbi neli esimest teemat videokohtumistega eraldi ajal.

 

Alfat viiakse läbi kõigis kristlikes uskkondades kogu maailmas: katoliku, luteri, metodisti, nelipühi, baptisti jt kogudustes.

 

Kellele on Alfa?

  • Neile, kes tahavad ristiusuga sundimatus õhkkonnas tutvuda.

  • Kristlastele, kes tunnevad, et nad ei ole veel elanud nagu kristlased.

  • Kõigile, kes soovivad värskendada oma teadmisi ristiusu ABCs.

 

 

 

Kus ja millal?

 

Internetis videokoolitusena rakenduse Zoom abil. Osalejate e-postile saadame kutse zoomi-kohtumisel osalemiseks. Osalejal endal ei ole vaja zoomi oma arvutisse installida, piisab kui klikkida kutsel olevale lingile ja lubada seejärel zoomil kasutada oma arvuti või nutitelefoni mikrofoni ja kaamerat. Kui pole võimalik kasutada arvutit ega nutitelefoni, siis on võimalik zoomi helistada ka tavatelefonilt ja osaleda koolitusel telefoni kaudu ainult audios.

Alates 28. aprillist 2020

Teisipäeviti 11 nädala jooksul kell 19:00 – 20:15

Täpsem info: kursuse koordinaator Indrek Ridaliste: 514 1273 või e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

NB! Osavõtust palume teada anda 26. aprilliks 2020.

 

Palju see maksab?

Alfa-kursus on tasuta. Vabatahtlikud annetused on teretulnud.

 

Kust on Alfa pärit?

Maailma populaarseimat ristiusku tutvustavat Alfa-kursust kasutavad üle maailma väga erinevad kristlikud kirikud. Kogu aeg on maailmas käimas kümneid tuhandeid Alfa-kursuseid rohkemkui 150 riigis. Kursuse aluseks oleva raamatu "Elu küsimused" on kirjutanud inglise kiriku pastor Nicky Gumbel Londonist.

Eestis on korraldatud Alfat vähemalt 25 asulas. Kolgata kogudus pidas esimese kursuse 20 aastat tagasi. Selle aja jooksul on Kolgata koguduses Alfa-kursuse läbinud üle 400 inimese, kellest enamikul polnud varem erilist kokkupuudet ristiusuga. Kursusele tõi neid soov end asjaga kurssi viia.

 

Osalejate kommentaare

Kadri: "Selliseid üksildasi kristlasi on võibolla päris palju, nagu mina olin: ärkamisajal ristitud ja leerikoolis käinud, siis kodukohast ilma peale kadunud ja eri paikades kirikutes mõtisklenud. Kogemus sellest, et Jumal mind oma vaiksel moel juhatab, tõi tasapisi väga inimliku vajaduse seda sõnastada. Ühel ilusal päeval oli peas ilmselge mõte, et tahan kaaslasi, kellega neid mõtteid jagada. Klõbistasin internetis, tulin Alfasse kohale, istusin maha - ja sain õige pea aru, kui võimatu ülesandega (üksi usklikuks olemisega) ma olin maadelnud." Selline oli ühe pereemast loodusteaduste õppejõu kogemus mullusest Alfast Kolgata koguduses.

Mari: "Alfa kursuselt sain midagi hoopis rohkemat, kui sinna saama olin tulnud. Tulles ootasin vaid tasuta süüa ja veidi uusi teadmisi, mida saaks tulevases töös kasutada. Kursust lõpetades sain aga aru, et see oli muutnud mind ja tervet mu elu." Selline oli ühe arstitudengi kogemus Alfast.

Jaan: "Olen olnud eluaeg individualist, kuid sellel kursusel osalemine on andnud tunnetuse, et kogudus on vajalik. Me vajame tegelikult inimlikku lähedust, siit olen seda oma rõõmsaks üllatuseks leidnud, tundnud."

Iivi: "Usk, see on rohkem lähenemise viis ning seda on siin laiemalt lahti mõtestatud ja haaratud. Kuidagi lihtsamini saab aru: Kristus on kõik, mis on vaja selleks eluks ja selle elu mõistmiseks. Ta õpetab, kuidas paremini elada."

 

Kui vajate lisainfot, võtke meiega julgesti ühendust!