Meie 2019. aasta eestpalvekogudus on taas Viljandi Baptistikogudus

Viljandi kogudus tähistab 2019. aasta augustis 110. juubelit. Meie koguduses on hetkel 121 liiget, pühapäeviti osaleb jumalateenistustel 60-70 inimest, kelle hulgas on ka mitmeid koguduse sõpru. Lastega peresid meil palju ei ole, kuid pingutame, et igal pühapäeval oleks lastekirik valmis lapsi vastu võtma. Noortega on lugu parem: mitmendat aastat toimub kord kuus meie kirikuhoones Viljandi kolme koguduse ühine noortetöö ning lisaks kogunetakse iganädalaselt väikegrupis. Koostöös Viljandi erinevate kogudustega toimub igakuiselt ka ühine palveteenistus. Kuna meie kirik ei ole veel lõpuni ehitatud ja maja on suur, aitab üldmajapidamiskulusid kanda meie hoones asuv kauplus Lootus. Kaupluse tõttu on kirik inimestele avatud ka argipäevadel. Tundub, et kirik on saanud linnarahvale kodusemaks ka meie hoones korraldatud kontsertide kaudu- enam ei kardeta üle kiriku ukseläve astuda.

Koguduse juhatusse kuuluvad Tarmo Sirkel, Sille Varblane, Tanel Vainura, Simon Brereton ja mina, Allan Helde.

Lõppenud aastale tagasi vaadates

2018. aastale tagasi vaadates oleme tänulikud, et kiriku saal sai avatud, Viljandi Muusikakooliga on tekkinud väga soojad suhted, pühapäeviti on tulnud järjest uusi inimesi uudistama ning mitmed on jäänud ka regulaarselt käima. Kindlasti on oma osa selles ka vastavatud saalil, aga me palvetame, et need, kes tulevad, ei lahkuks, vaid jääksid. Tänulikuks teeb see, et me oleme kasvanud perekonnaks.

Uue alanud aasta peale mõeldes

Teist aastat järest korraldame suvel noorte muusikalaagrit koos Inglismaa kristliku organisatsiooniga Voice (https://www.voicemusic.org.uk) ja oleme põnevil, kuidas Jumal saab seda kasutada ennekõike Viljandi noorte jaoks.

2019. aastal võõrustame Eesti EKB Liidu aastakonverentsi ja sügisel toimuvad Viljandis noorte Piiblipäevad.

2019. aastal ootame ja palvetame, et meie kogudusepere võiks oma südameuksed avada nendele, kes kirikusse tulevad. Soovime oma südamehoiakuga öelda, et nad on oodatud ja armastatud ja tahame pakkuda parimat, mida Jumalalt saanud oleme.

Palvetame, et juba 25 aastat ehitatud Viljandi Baptistikirik kord valmis saaks. Palvetame, et Viljandi vaimulikul maasti- kul võiks meie kirik olla kohtumispaigaks erinevate kogudu- ste jaoks. Meil on olnud eesõigus palvetada Kolgata koguduse eest terve aasta. Me oleme seda teinud eranditult igal pühapäeval ja igal palvekogunemisel. Meil on hea meel, et saame julgelt Teie eest palvetamist jätkata. Kui me usume, et selle palvevõrgustiku liisuheitmise juures on mängus Jumala käsi, siis Tema teab, mis on tulemas ja kuidas me saame olla üksteisele julgustuseks ja õnnistuseks!

Terve jaanuarikuu infoleht

Viimased artiklid