Intervjuu Sander Tulkiga

Tutvusta ennast ja kirjuta, kuidas oled jõudnud Tartusse ja asunud tööle Kolgata kogudusse? Kuidas on olnud kaks kuud Kolgata koguduse noortejuhi ja pastori abi ametis olla?

Minu nimi on Sander Tulk, olen 26aastane, pärit Saaremaalt ja seal seni elanud ja teeninud. Arvan, et jõudsin Tartusse Jumala juhtimisel. Esialgu otsisin erialast tööd (kunst ja graafiline disain), kuni äkki tuli pakkumine Kolgatalt. Kuu aega mõtlesin ja palvetasin ning sain lõpuks selguse, et see on õige koht, kuhu minna. Nüüdseks olen üle kahe kuu Kolgatal teeninud ja tunnen end väga koduselt ja õiges kohas olevat. Koguduses töötamine tähendab 24/7 saadaval olemist. Mul on hea meel, et ma just seda tööd teen, sest ma olen õppimas Tartu kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris teoloogiat ja ma saan kohe oma teadmisi praktikasse panna. Samuti meeldib mulle inimestega suhelda ja nii hästi neid aidata kui võimalik. Kogudus ongi inimeste abistamiseks ja mul on suur au olla osa sellest tööst jumalariigis.

Milline on Sinu päästmislugu?

Olen pärit mittekristlikust perest. Ema on küll noorena leeritatud ja laulatatud, aga usust ja Piiblist pole ta mulle otseselt midagi rääkinud ning isa on pigem usuvastane kui pooldaja. Teismeeas hakkasin ma alkoholi tarbima ja 21aastaselt lisandusid ka narkootikumid. Otsisin mingit seletamatut sisemist rahu või tasakaalu, aga ei suutnud seda kusagilt leida. Proovisin elada nõnda,t nagu maailm ümberringi soosis, aga see kõik jättis mind tühjaks ja ma hakkasin langema masendusse. 2014. a novembris sain ma aru, et ainsad hetked, kus ma rõõmu tunnen, on kas purjus või mingi narkootilise aine mõju all olles, ning ma sattusin sügavasse masendusse. Minu ellu tõi muutuse see, kui ma otsustasin minna kristlasest kursusevenna juurde ja küsida, kas ma võiksin temaga kirikusse noorteõhtule minna. Noorteõhtul kogesin esimest korda mingit seletamatut rahu. Sellest ajast alates hakkasin ma kirikus käima. Järgneva 4 kuu vältel sain aru, kui patune ma olin, kui valesti ma elanud olin ja kui väga ma andestust vajasin. 2015. a märtsis andsin oma elu Jeesusele ning kogesin seda sisemist rõõmu või tasakaalu, mida ma eelnevalt pikalt otsinud olin.

Terve novembrikuu infoleht

Viimased artiklid