Olga Bilous: sain sünnipäevaks Alfa-kursuse kutse

Minu lugu on pikk, sest ma olen 61 aastat vana. Olen sündinud Siberis Rosentali eesti külas. Seitse aastat elasin vanaema-vanaisa juures ja nendega rääkisin eesti keeles, koolis aga pidin vene keeles rääkima. Hiljem õppisin Leningradis, siis abiellusin ja elasin Ukrainas Kramatorskis 38 aastat. Minu ema on usklik ja õde ka, aga nad on teises kirikus. Ma teadsin terve elu, et Jumal on olemas, aga ma olin Jumalast kaugel. Ma käisin vahel koos ema ja õega kirikus, aga Jumala laps ma ei olnud.

Eelmise aasta 23. veebruaril kinkis õde mulle Alfa kursuse kutse, sest mul oli sünnipäev. Nüüd ma tean, et Jumal ise juhtis nii. Mul oli hea meel, sest tahtsin kuulda eesti keelt: see paneb mu südame rõõmustama. Ma käisin kursusel väga korralikult. Vahel küll kahtlesin, kas minna, kuid siiski läksin. Teemad olid huvitavad: sain teada palju uut, õppisin Piibli kohta. Samuti leidsin Kolgatalt toredad uued sõbrad: Kadri, Piia, Indrek, Tiidrek, Ilmar, Marit.

Kuna kolisin Eestisse alles pisut rohkem kui aasta tagasi, siis minu eesti keel (mu emakeel) on veel nõrk. Siiski püüan edasi anda seda, mis on mu südamel. Enne kui hakkasin käima Alfa kursusel, oli mul selline tunne, et Jumal ei anna mulle kunagi andeks minu patte. Alfa väljasõidul Ilmar rääkis minuga sellest ja korraga mõistsin, et Jumal annab mulle andeks mu patud ja võtab need iseenda peale. Alfa väljasõidul tundsin, et olen justkui oma kodus oma perega ja Jumal nagu isa on koos meiega. See oli nii tore tunne. Pärast Alfa kursust käisin veel ristimiskoolis ja suvel sain ka ristitud. Nüüd ma olen Jumala laps.

Ma tahaksin hea meelega minna veel Alfa kursusele ja istuda õhtuti koos usuvendade-õdedega, rääkida Jumalast ja laulda Jumalale „Halleluuja”. Mul on ka selline mõte, et Alfa kursus võiks toimuda nii eesti kui ka vene keeles.

Terve septembrikuu infoleht

Viimased artiklid