Alfa kursus on mänginud olulist rolli minu enda usuletulekul. Läbi aastate olen kaasa aidanud eri rollides. Kogen ikka ja jälle, kuidas Jumal mind nende nädalate jooksul vaimulikult kasvatab. Mida Alfa kursus edasi, seda teadlikumaks olen muutunud vastutuse suurusest. Kümne nädala jooksul poevad osalejad alati hinge. Nad jagavad endast ja oma eludest, nii rõõmudest kui muredest. Sa kannad neid palves juba enne nendega kohtumist, aeg-ajalt tuleb mõni osaleja ka aastaid hiljem palves meelde. Teinekord on inimlikult raske endale meelde tuletada, et meie roll võib olla lihtsalt seemneid külvata ja meie ise ei pruugi lõikust näha, kuid seda suurem on rõõm, kui saame olla lõikuse juures.

Loe edasi...

„Ma rõõmustasin, kui mulle öeldi: „Lähme Issanda kotta!”“ (Ps 122:1). 10. maist tohime jälle avalikke teenistusi pidada. 2+2 reegli täitmiseks istume hõredamalt, pereliikmed võivad lähestikku olla. Kuna kõik niiviisi ära ei mahu, siis hajume ka väikesesse saali ja fuajee rõdule.

Nii toimuvad taas teenistused, noorteõhtud ja juuniorid. Alfa kursus jätkub esialgu zoomis, aga võimalusel koguneme Kolgatal. Pensionäride hommikutega maikuus veel ei alusta.

Loe edasi...

Kes on Kolgata koguduse juuniorid?
Nimetame juuniorideks 11–15aastaseid lapsi, kes pühapäevakoolis enam ei käi ja noortetöös osalemiseks on veel liiga noored. Kolgata koguduses on juunioridega tegeletud juba palju aastaid. Enne eriolukorda käis viimasel ajal reede õhtuti koos 10 – 20 last. Ühest küljest on sinna lapsi suunanud lapsevanemad, kuid ka lapsed ise on sõpru kutsunud. Eriti innukas on olnud Joonas Vellend. Mitmetel lastel puudub kristlik taustsüsteem.

Loe edasi...

Igal kevadel on Kolgata koguduse noorteõhtutel traditsiooniks läbi viia suhete-teemaline seeria. Kuigi Eestis on praegu liikumine piiratud ja ka kogudusetöö on raskendatud, ei tähenda see, et teemad seiskuksid. Noortetöö jätkub ja kõik teemad on leitavad noorte veebis www.kolgatanoored.ee ja youtube’is. Suhete seeria algab 16. aprillil.

Loe edasi...

Kolgata kogudus kutsub osalema eriolukorra ajal jumalateenistustel, noortekatel, juunioride kogunemistel, kodugruppides jm veebi kaudu. Avalikud kogunemised on praegu pausil, aga videosilla kaudu tegevus jätkub. Hoiame üksteist meeles elektrooniliste kanalite ja/või telefoni teel. 

  • Igal pühapäeval kell 11 jumalateenistuse otseülekanne Kolgata koguduse youtube'i kanalil www.youtube.com/user/KolgataKogudus/videos, samast saab ka järele vaadata. Audios saab teenistusi kuulata järgi Kolgata veebist kolgata.ee/meedia. Teenistuste salvestisi saab Pereraadios kuulata üle nädala kell 17 ja 23.
    • Suure reede teenistuse otseülekanne 10. aprillil kell 11
  • Igal neljapäeval kell 19 noorteõhtute videoprogramm noorte youtube'i kanalil www.youtube.com/user/TartuKolgataNoored/videos ja veebis kolgatanoored.ee/audio.
  • Igal reede õhtul juunioride kogunemine zoom-keskkonnas. zoomi kutse saamiseks kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
  • Mitmed kodugrupid jätkavad kokkusaamisi videosilla kaudu.

 

Annetusi saab jätkuvalt teha pangaülekandega koguduse arvele. 

Kolgata kogudusehoone uksed on avatud isiklikuks külastuseks ja vaikseks palveks pühapäeviti kell 15-18 ja neljapäeviti kell 17-20. Võimalus vestluseks pastori või noortejuhiga. Sel ajal saab ka osta või koju laenata head vaimulikku kirjandust. 

Pastor viib vajadusel läbi vaimulikke talitusi ja hingehoidlikke vestlusi. Võta otse ühendust pastor Leho Paldrega See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või 55587098.

Ka riiklikult keerulises olukorras jätkab kogudus oma tegevust: jagame evangeeliumi, armastame ligimest ning õpetame Piiblit.

Viimased artiklid

  • Viimased

  • Populaarsed