Kristlikus kodus ja pühapäevakoolis luuakse lapsele tema vanusele kohane esialgne ning lihtsustatud (usuline) maailmapilt. Teismeeas, mil kodu ning tihti ka kiriku mõju väheneb, samas meedia, kooli ning sõprade mõju kasvab, puruneb see lihtne, kohati naiivne lapsepõlve usk ning vajab ülesehitamist juba oluliselt paremini põhjendatuna. Kui selles vanuses maailmapildi avardumisega kaasas käiv küsimuste ja kahtluste tulv küllalt ruttu häid vastuseid ei saa, hüljatakse usk Jumalasse, samamoodi nagu see juhtub usuga muinasjuttudesse haldjatest või päkapikkudest.

Loe edasi...

17. oktoobril toimus Kolgata koguduse konverents “Kristlasena kõrgkoolis”, millest võttis osa üle poolesaja kõrgkooli üliõpilase, töötaja ja õppejõu.

Ettekandes “Loovuse jumalik säde” jagas akadeemikust tekstiilikunstnik Anu Raud, kuidas ta on ammutanud inspiratsiooni loodusest ja kuidas on oluline püüda oma loomingusse ja tegemistesse jumalikku sädet. Südamesse läksid tema isa Mart Raua luuletused, mida ta nii loomulikult ettekandesse pikkis.

Loe edasi...

Viimased artiklid