Käisime noorte ja juunioridega 6. - 9. augustil laagris Mustvee lähistel. Laager toimus kohaliku koguduse liikme krundil, kus on mitmeid hooneid ja mänguplatse. Krunt ise asub linnakärast natuke eemal maantee ääres. Laagrist võttis osa ligi 50 inimest, kellest üle 40 olid juuniorid ja noored. Mitme päeva jooksul korraldati palju tegevusi. Iga päev nii hommikul kui ka õhtul toimus teenistus, kus jagati sõna peamiselt Matteuse evangeeliumi tähendamissõnade põhjal, tunnistati, tänati laagrilisi erinevate ülesannete eest. Päevad olid sisustatud suuremate mängudega nagu näiteks MasterChef, Crick ja Mindy Porier aitasid korraldada veemänge, matkamängu, öömängu. Õhtuti peale teenistust sai aega veeta veel lõkke ümber, grillida vahukomme või viinereid. Ühel õhtul lauldi lõkke ääres spontaanselt ligi poolteist tundi ülistuslaule.

Loe edasi...

Mis me oleks ilma abilisteta?! Me kõik vajame abilisi. Me kõik oleme ise abilised: julgustades, kuulates, loovalt kaasa mõeldes, palvetades, nõu andes, kaasa rõõmustades, kaasa nuttes, korrigeerides, füüsiliselt aidates. Piibel on täis tuntud ja tundmatuid abilisi. Moosesele olid abiliseks äi Jitro hea nõuga, väejuht Joosua sõdides, Aaron ja Huur palvekäsi üleval hoides, Joosafat kirjutajana. Eakale lesele Noomile oli pikal teekonnal abiks minia Rutt. Barnabas kutsus vaimulikus töös appi Pauluse, kellest endast sai hiljem suur juht. Mõned abilised jäävad alati abiliseks. Mõnest saab tulevikus juht.

Loe edasi...

Alandlikkus on asi, mis kipub ununema. Inimene kahjuks kipub olema vägagi võistlushimuline, kade ja uhke. Teinekord on mõni hoopis nii alandlik, et on selle üle lausa uhke! Ei ole pääsu! Jeesus hoiatab mäejutluses variseride eest, kes kelkisid oma “pühadusega” teiste ees. Samuti hoiatas Jeesus tölnerite eest, kes teenisid mammonat - tölner oli ju lausa kurikuulus ja vihatud rahaahne isik!

Loe edasi...

Alfa kursus on mänginud olulist rolli minu enda usuletulekul. Läbi aastate olen kaasa aidanud eri rollides. Kogen ikka ja jälle, kuidas Jumal mind nende nädalate jooksul vaimulikult kasvatab. Mida Alfa kursus edasi, seda teadlikumaks olen muutunud vastutuse suurusest. Kümne nädala jooksul poevad osalejad alati hinge. Nad jagavad endast ja oma eludest, nii rõõmudest kui muredest. Sa kannad neid palves juba enne nendega kohtumist, aeg-ajalt tuleb mõni osaleja ka aastaid hiljem palves meelde. Teinekord on inimlikult raske endale meelde tuletada, et meie roll võib olla lihtsalt seemneid külvata ja meie ise ei pruugi lõikust näha, kuid seda suurem on rõõm, kui saame olla lõikuse juures.

Loe edasi...

Viimased artiklid

  • Viimased

  • Populaarsed