Kui Kristuse ülestõusmist ei oleks tegelikult toimunud, siis oleksid järgmised viis kristliku usu alustala kehtetud. Paulus ütleb 1Kr 15:14-20, et kui Kristust ei oleks üles äratatud, siis:

  • meie õpetus oleks tühine;
  • meie usk oleks tühine;
  • me oleksime ikka veel oma pattudes;
  • oleks hukatusse läinud need, kes on Kristusesse uskudes surnud;
  • me oleksime kõigist inimestest kõige haletsusväärsemad.
Loe edasi...

Mitmeid kuid kestnud maskikandmise järel oli hea tunne näha usukaaslasi näost näkku ilma maskita. Märtsi viimasel pühapäeval pühapäeval tulime mitmekümnekesi osadusõhtule kokku zoomis. Meil oli külaliseks Salemi koguduse pastor Toivo Pilli, kes jagas mõtteid füüsilise, emotsionaalse ja vaimuliku tervise teemal. Kõlama jäi mõte, et haigused inimese elus ei ole patu tagajärg (Jh 9:3), kuid sageli on inimesed just haigustes hakanud tõsiselt Jumalat otsima või parandanud meelt. Piiblis on antud selge korraldus palvetada haigete eest, Jumal võib tervendada nii füüsilistest kui psüühilistest haigustest. Alati siiski tervenemist ei toimu, kuid kõige olulisem on usaldada Jumalat igas olukorras.

Loe edasi...

Juba on möödumas aasta sellest, kui meie tavapärane elurütm sai mõnevõrra raputada. Populaarseks said internetipõhised suhtlusvahendid - ka koguduses. Oleme perega neist mõningaid ka ise kasutanud. Tahan tänada mitmeid meie koguduse inimesi, kes iganädalaselt panustavad sellesse, et meil oleks võimalik vaimulikku toitu kätte saada interneti vahendusel. Suur tänu Rain Lõpule, kes on selle tegevuse koordineerimise enda kanda võtnud.

Loe edasi...

Kaks loodet vestlevad emaüsas: „Kas elu pärast sündi on olemas?“ „Ei tea, keegi pole veel tagasi tulnud!“ Lugesin seda toredat anekdooti hiljuti ühest pastor Kristjan Luhametsa intervjuust, kus ta arutles surmajärgse elu üle. Kujutlege nüüd, et ühel lootel õnnestub siiski pärast sündi teisega kontakti saada ja ta püüab sünnijärgset elu kirjeldada. Küllap kõlab see jutt üsna kaootiliselt ja mitte veenvalt, nagu mingi veider, üle igasuguse piiri liialdav ulmeromaan.

Loe edasi...

Viimased artiklid